KRONEN ZEITUNG: Sebastian Kurz má v úmysle znížiť sociálne dávky pre imigrantov.

Noviny priniesli informácie na základe získanej časi politík politických volebných programov. Iba samotná Viedeň, kde 31 000 žiadateľov o azyl už žije na minimálnych sociálnych, by ušetrila 103 miliónov EUR ročne.

Podľa denníka teraz vo Viedni žije 12.700 Sýrčanov, 8100 Turkov, 7200 Afgancov, 5800 Čečencov, 2000 Iračanov a 11.183 „bez štátnej príslušnosti“, ktorí dostávajú 837,76 eur mesačne (štatistiky z konca roka 2016).

Ako denník píše, Kurtz má v úmysle znížiť sociálne výhody pre migrantov o 277 eur mesačne. Takže v prvých piatich rokoch bude sociálna dávka 560 eur na osobu. Okrem toho sa maximálne rodinné prídavky znížia na 1,5 tisíc eur.

Prístup k sociálnym dávkam v Rakúsku by mal byť možný po piatich rokoch pobytu.

Teraz sa v Rakúsku uskutočňuje aktívna volebná kampaň. Predčasné parlamentné voľby sa uskutočnia v krajine 15. októbra 2017.

2 thoughts on “KRONEN ZEITUNG: Sebastian Kurz má v úmysle znížiť sociálne dávky pre imigrantov.

 • 5.9.2017 at 22:42
  Permalink

  Apropo soc.dávky,som slovenka žijúca v Čechách,lebo tu žijú moje deti.Ja osobne som proti tomu,aby sme tu prijímali utečencov.Hlavne ked vidíme mladých mužov,ktorí podla mna by mali doma bojovat za slobodu a nie odíst,a potom žit na soc.dávkach a teda ked už o nich hovoríme.Pre slováka alebo čecha-nedosiahnutelná suma.Dnes som so susedou práve rozoberala problém takých obyč.rodinných prídavkov.Ona -inv.dochodkyna(7200 kč),jej manžel-plat 13500 korún,dvojizbový byt,ktorý treba zaplatit-10 ročný syn,ktorý chodí do školy a vraj už nemá nárok na rod.prídavky na neho.Kde to ten svet speje,aby na ne mala nárok-tak to aby jej muž prestal chodit do práce.A tak zasa budú rodinné prídavky len pre tých,ktorí nechodia do práce a robia akurát tak deti, ktoré potom behajú aj o pol dvanástej po ulicei(osobná skúsenost).A tak jej muž chodí do práce,ona nemože a nikdy sa nedostanú na takú hranicu ako sú soc.vymoženosti niekde inde.Ked to človek prečíta,tak akurát sa dobre rozčúli a povie si ach tá soc.demokracia-myslím tým strany,ktoré sa hrdia týmto názvom,ale konanie určite nie je sociálno-demokratické.

  Reply
 • 10.9.2017 at 13:36
  Permalink

  toto Juraj Polacek predpovedal uz v rokoch 2013-2014
  peniazmi skorumpuju kazdeho politika rovnako ako pri tzv eurofondoch tak aj pri imigrantoch.

  http://zpravy.idnes.cz/uprchlicke-kvoty-migranti-eu-penize-d7v-/zahranicni.aspx?c=A170910_110928_zahranicni_fka
  Státy Evropské unie by v budoucnu mohly dostávat 60 000 eur (1,57 milionu korun) za každého běžence přijatého podle kvót, uvedl v neděli německý deník Frankfurter Allgemeine Zeitung s odvoláním na vyjednávání v rámci osmadvacítky. Zemím, které by uprchlíků přijímaly velmi málo, by se peníze naopak odečítaly.

  Podle německého deníku by mohl kompromis vypadat tak, že se dublinský systém pro případ nouzové situace doplní o mechanismus na přerozdělení maximálně 200 000 žadatelů o azyl.

  Za každého běžence, který členský stát převezme, by do něj putovalo 60 000 eur. Celková částka, kterou by za jejich přerozdělení dostaly země EU, by tedy mohla dosáhnout 12 miliard eur (313 miliard korun). Systém zároveň počítá i s negativní finanční motivací. Pokud by stát přijal méně než polovinu své kvóty, odečítalo by se mu zase 60 000 eur za osobu. Čísla se ale ještě mohou pozměnit.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: