PLUSKA: Kotleba môže byť odsúdený až na tri roky

Portál denníka Plus jeden deň, Pluska, zverejnil informáciu, že polícia obvinila predsedu Ľudovej strany – Naše Slovensko Mariána Kotlebu z trestného činu extrémizmu.

V prípade, že by bol Marián Kotleba uznaný súdom vinným za tento trestný čin, hrozí mu trest odňatia slobody od 6 mesiac do troch rokov nepodmienečne.

Poslanec a predseda banskobystrickej župy sa mal dopustiť prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu práv a slobôd. Poslanec a líder ĽS-NS odovzdával v marci tohto roku sociálne slabším rodinám šek v hodnote 1488, čo je podľa znaleckého posudku obecne známa symbolika neonacistov.

Marián Kotleba
Marián Kotleba so šekom na sumu 1488 eur / Facebook

Číslo 88 označuje dvakrát poradie písmena H v abecede, čo je skratka Heil Hitler. Číslo 14 je podľa Plusky štrnásť slov amerického neonacistického teroristu Davida Lanea, odsúdeného na doživotie: „We must secure the existence of our people and a future for white children – Musíme zabezpečiť existenciu našich ľudí a budúcnosť pre naše biele deti.“ Táto veta sa vraj stala heslom a bojovým pokrikom hnutia White power, ktoré hlása nadradenosť bielej rasy.

Podľa polície Kotleba týmto zneužil charitu a prezentoval sympatie k hnutiu, ktoré v minulosti hlásalo rasovú, etnickú, národnostnú a náboženskú nenávisť.

 

4 thoughts on “PLUSKA: Kotleba môže byť odsúdený až na tri roky

 • 28.7.2017 at 23:50
  Permalink

  Nie je vylucene ze pod tymto symbolom naozaj Kotleba myslel to co sa o nom tvrdi ze si to myslel.
  Ale v kazdom pripade sa dostavame do situacie ze je niekto obvineny za trestny cin nespravnej myslienky(ktoru mimochodom ani nevyslovil), ze je niekto stihany za to co si my dedukujeme o jeho myslienkach
  Proste IDEOZLOCIN !!!! nepripomina Vam to nieco?
  Uz mysliet si nieco zle je trestny cin, hodny zretela a zaujmu policajneho aparatu !!!

  Hon na carodejnice zacina …. Gricska carodejnica ako realityšou slovenskeho pravneho prostredia. Budu horiet aj verejne hranice? Potapanie v klietke ako bozi sud nahradi moderny waterboarding. A problemy „budu riesit“ ludia „s cistymi rukami a horucim srdcom“ v kozennych kabatoch ako pozadoval Felix Dzerzinsky (zakladatel Ceky/NKVD/KGB)
  Kedysi bolo potrebne aby sa ludi priznali a aby bol sud. Dnesny „medialny sudca Lync“ uz priznanie ani pokanie, ci dozadovanie sa potrestania ako napriklad v pripade Klementisa a spol nepotrebuje. Odsudenie je okamzite a neodvolatelne. „Vsjo jasno tak zacem bukvy“.

  Čakaju nas „zaujimave casy“, rozhodne sa teda nudit nebudeme.

  Co sa za mladi naucis, v starobe ako keby si nasiel.

  Reply
  • 29.7.2017 at 14:55
   Permalink

   Ale áno, treba sa mu ospravedlniť a aj zaplatiť nejaké bolestné, veď tým bol verejne označený za fašistu… A čo ešte, mám sa hneď rozplakať. Aj Hitlera najprv zatkli a potom vyhral volby. Je to celé choré a chorý je národ, ktorý umožnil takémuto náckovi dostať sa nielen do funkcie župana, ale ešte aj do parlamentu, spolu s tlupou verných náckov. Netuším čo je horšie, preventívne tie špiny pozatvárať a zakázať na desať rokov akúkolvek politickú aktivitu, alebo ich iba komentovať a ponechať hlúpemu ľudu ďalšie možnosti nastolenia ľudáckeho fašizmu. Lebo zmeniť úroveň vnímania reality priemerného vidieckeho magora je v dohľadnom čase nerealistické. Chýba tu skrátka úctyhodná história, tradície demokracie a osvietená šľachta spoločnosti. Krpce a žinčica!

   Reply
   • 29.7.2017 at 18:18
    Permalink

    @Nagyságosúr
    Bud si (zjavne) nepochopil, o com pisal Myskin, alebo zeby trolovia rosirili zoznam ‘zavadovych medii’?

    Reply
   • 29.7.2017 at 18:42
    Permalink

    treba sa mu ospravedlniť a aj zaplatiť nejaké bolestné, veď tým bol verejne označený za fašistu…

    pozri fasista je v sucasnosti trestno pravny pojem rovnako ako lupic vrah zlodej podobne
    Plati prezumpcia neviny a teda takto moze byt clovek oznaceny az po riadnom odsudeni sudom, inak sa dopusta on trestneho cinu osocovania
    Noviny to obchadzaju tym ze niekoho oznacia za udajneho vraha,lupica udajneho clena skupiny takacovcov(sykorovcov pitovcov) alebo za podozriveho.
    V pravnom state by to malo platit rovnako

    Ozaj co je podla Tvojej definicie fasista? aku mas definiciu Ty?

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *