Dánsko nebude súhlasiť s migračným diktátom EÚ, tvrdí Inger Støjbergová

Pred rokom bolo navrhnuté, aby prisťahovalci, ktorým bol odmietnutý štatút utečenca, boli umiestnení na jednom z neobývaných dánskych ostrovov. Nakoniec však bola táto myšlienka opustená.

Inger Støjbergová, dánska ministerka pre integráciu a imigráciu, oznámila, že jej krajina nebude súhlasiť s núteným umiestnením migrantov. Podľa nej prisťahovalci neprispievajú k rozvoju Dánska. Informuje portál Jyllands-posten.dk.

Podľa dánskej političky jej krajina nemôže prijať viac prisťahovalcov, pretože má problémy s integráciou tých, ktoré už boli prijatí.

“Aj keď sa výrazne zvýšila kontrola nad našimi hranicami a znížil sa prílev prisťahovalcov, stále sa stretávame s problémom integrácie tých, ktorí k nám v posledných rokoch prišli,” povedala Inger Støjbergová v rozhovore pre noviny Jyllands-Posten.

Ministerka nechce prijať žiadneho prisťahovalca, ktorého by do Dánska rada “nasadila” Európska únia.

“Hoci stále viac a viac utečencov začína pracovať, stále je príliš veľa prisťahovalcov, ktorí sa nemôžu sami uživiť, to platí najmä pre ženy,” uviedla Inger Støjbergová, “a len príliš málo z nich prispieva k rozvoju našej krajiny, tak som sa rozhodla, že nebudeme súhlasiť s diktátom Európskej únie. “

Len o niekoľko dní skôr dánska vláda rozhodla, že o tom koľko utečencov prijme Dánsko bude rozhodovať minister pre integráciu a prisťahovalectvo, v súčasnosti teda rozhoduje Inger Støjbergová

Inger Støjbergová je považovaná za jednu z najkritickejších západných političiek proti masívnemu, nekontrolovanému prisťahovalectvu. Takisto dôrazne trvá na integrácii prisťahovalcov. To musí byť podmienkou pre pobyt v Dánsku. Bola to ona, kto sa snažila o zmenu legislatívy, aby si migranti, ktorí chcú získať dánske občianstvo, museli podať ruky s úradníkmi. Pre mnohé prisťahovalkyne, moslimské ženy, to znamená neprijateľnú situáciu.

Keď sa ukázalo, že prisťahovalci sú zodpovední za mnoho prípadov znásilnenia neváhala Inger Støjbergová o tom hovoriť verejne, naznačujúc, že ​​percento násilníkov medzi prisťahovalcami je oveľa vyššia ako u Dánov.

“Podľa môjho názoru sme sa báli prezentovať naše očakávania od migrantov, ktorí prichádzajú do Dánska. Nikto sa neodvážil im povedať, že očakávame od nich, ak u nás chcú zostať, že musia prijať a dodržiavať naše dánskej hodnoty, “pokračovala ministerka.

Pred rokom bolo navrhnuté, aby prisťahovalci, ktorým bol odmietnutý štatút utečenca, boli umiestnení na jednom z neobývaných dánskych ostrovov. Nakoniec však bola táto myšlienka opustená.