“Dievča malo šťastie, že ju zabili migranti …”, tvrdí šokujúco ľavica v Taliansku

Vražda dospievajúceho dievčaťa v štvrti San Lorenzo v Ríme šokovala celé Taliansko, vrátane mimoriadne obľúbeného ministra vnútra Mattea Salviniho, ktorý povedal: “Urobím všetko preto, aby červy, ktorí sa tejto hrôzy dopustili, zaplatili,” uviedol po zatknutí migrantov Salvini.

Talianskom ďalej otriasa prípad znásilnenia a vraždy šestnásťročného dievčaťa, kvôli ktorému zadržala polícia troch migrantov zo Senegalu a Nigéria. Telo mŕtveho dievčaťa Desirée Mariottiniové bolo nájdené na konci októbra. Vášne rozdúchal komentár krajne ľavicovej skupiny politických hnutí a strán.

Telo dievčaťa ležalo v opustenej budove v rímskej štvrti San Lorenzo, ktorá leží blízko železničnej stanice Termin. Médiá uvádzajú, že oblasť je známa aj ako miesto, kde sa schádzajú priekupníci drog. Podľa doterajšieho vyšetrovania bola v čase smrti pod vplyvom drog a niekoľko mužov ju znásilnilo. Čo bolo príčinou úmrtia, ešte nie je jasné, aj keď ako najpravdepodobnejšia sa javí predávkovanie, napísal server BBC.

Vražda je zatiaľ posledný medializovaný prípad, do ktorého boli zapojení migranti .

Policie v súvislosti s vraždou preveruje celkom šesť ľudí, dvaja z nich sú však Taliani. Prokurátori uviedli, že veria, že dospievajúce dievča bola zdrogovaný tak, aby ju útočníci udržali počas znásilnenia v bezvedomí. Muži, ktorí drogu ju dali, to vraj ale prehnali a dievča zomrelo.

Veľký rozruch vyvolalo vyjadrenie na Facebooku, ktoré zverejnila talianska ľavicová koalícia poter al Popolo (PaP – Sila ľuďom), ktorá v súvislosti s prípadom uviedla, že Desiree Mariottiniová mala “šťastie”, pretože je teraz považovaná za obeť.

“Desiree brala drogy, klamala svojej babičke a odišla do Ríma, aby si kúpila drogy. V tomto nešťastí mala šťastie. Áno, šťastie, pretože ju znásilnili a zabili migranti, mala šťastie, že jej bol udelený štatút obete, “píše sa v príspevku, ktorý citovala tiež talianske médiá – napríklad denník Il Giornale.

V príspevku sa tiež uvádza, že dievča bola len krôčik od toho, aby sa stala “tým, kto si o to koledoval”, poprípade sa o nej mohlo písať v tom zmysle, že je o “jednu feťáčku menej”.

“Všetko to” šťastie “neznamená nič iné, než toto: potrebujeme prijateľného vinníka, aby vyvolal hnev,” píše sa v statuse s tým, že prípad Desiree ukazuje, že ženy v skutočnosti nemajú žiadne práva.

“Všetko závisí od tých, ktorí vám ublížili,” vysvetľuje skupina. “Šťastie Desiree je tragédia tisícok žien, ktoré boli zneužité a obťažované talianskymi muži,” vysvetľuje PaP. “Dni utekajú a Desiree je čím ďalej tým viac nevinná: bola narkomanka, ale teraz ju možno zdrogoval za jej chrbtom, v skutočnosti predsa nechcela drogy kúpiť,” pokračuje skupina.

Vražda dospievajúceho dievčaťa v štvrti San Lorenzo v Ríme šokovala celé Taliansko, vrátane mimoriadne obľúbeného ministra vnútra Mattea Salviniho, ktorý povedal: “Urobím všetko preto, aby červy, ktorí sa tejto hrôzy dopustili, zaplatili,” uviedol po zatknutí migrantov Salvini.

PaP je koalícia z politických strán a skupín v Taliansku, ktorá vznikla v decembri 2017 a ktorá na spoločnej kandidátnej listine bojovala o hlasy vo všeobecných voľbách v Taliansku v roku 2018. Vo svojom manifeste sa PaP opisuje ako “spoločenská a politická, anti-liberistická a antikapitalistická, komunistická, socialistická, ekologická, feministická, sekulárne, pacifistická, libertariánska a ľavica “.