Donald Trump absurdne obvinil Čínu, že zasahuje zavádzaním ciel do amerických volieb

Prezident Donald Trump v pondelok oznámil zavedenie ciel vo výške 10% tovaru z Číny v objeme 200 miliárd dolárov, toto rozhodnutie nadobudne platnosť 24. septembra, a 1. januára sa tarify zvýšia na 25%.

“Čína otvorene vyhlásila, že sa aktívne snaží ovplyvniť a zmeniť naše voľby, útočia na našich poľnohospodárov, farmárov a pracovníkov v priemysle vzhľadom k tomu, že sú ku mne lojálni. Čína však nechápe, že títo ľudia sú veľkými vlastencami, ktorí chápu, že Čína už roky využívala Spojené štáty, tiež vedia, že som jediný, kto ju môže zastaviť, “napísal Trump na svojom Twitteri.

“Ak sú naši poľnohospodári, rančeri alebo priemyselní pracovníci cieľom pre Čínu, tak bude veľká a rýchla ekonomická odplata,” dodal Trump.

Prezident Donald Trump v pondelok oznámil zavedenie ciel vo výške 10% tovaru z Číny v objeme 200 miliárd dolárov, toto rozhodnutie nadobudne platnosť 24. septembra, a 1. januára sa tarify zvýšia na 25%. Trump nevylúčil tretiu etapu ciel – na tovar v hodnote zhruba 267 miliárd dolárov, ak Čína bude naďalej prijímať odvetné opatrenia. Čínska ľudová republika naopak povedala, že uplatní zrkadlové opatrenia. Čo tiež doteraz predstavovala.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.