Glosa Petra Sokola: Keď komentátor Peter Schutz a SME zachraňujú Sulíka Kočnerom

Schutz z denníka SME si dnes myslí, ( s ním liberálny mainstream) že korupcia a kupovanie  funckií na najvyššej úrovni je len drobné pochybenie za ktoré nik nemôže. Vraj ani vtedajší predseda parlamentu  a k tomu nám priatelia už všetkým chýba otiepka sena.

Printové  vydanie novín ma svoje čaro. Aj keď všetci už prešli na online vydania, v tomto som stále konzervatívny a čítanie novín je pre mňa rituál.

Niekedy vás však aj nadvihne zo stoličky. To sa dnes podarilo veľkému mágovi a kombinátorovi slov – asi od slova mäsový kombinát, Petrovi Schtuzovi na SME.

Schutz si zobral na paškál Petra Tótha  v článku “Veľký coming out Tótha”, kde podáva svedectvo o Tóthovi, že na objednávku Mariána Kočnera sledoval novinárov pre účely diskreditácie na Kočnerovom portáli NA PRANIERI.

Známy manipulátor z košického Dargova z toho vyvodil fakt – citujem, “že sledovanie  na čo dostal Tóth poverenie, sa muselo diať a ak sa dialo len a iba v záujme najsilnejšej vládnucej strany. Koho iného?”

Vrcholom je pokračovanie vety: ” … čo však áno je viac ako tisíc raňajok Sulíka s Kočnerom”, čo je pre menej znalých vecí vyviňovanie predsedu SAS v tej dobe šéfa parlamentu, kde na legendárnych raňajkách dohodujú spolu voľbu generálneho prokurátora alebo, či Mikloš nahradí Radičovú ako premiérku. Sulík vtedy odpovedal, že Mikloš by bol lepší ako Radičová…

Porovnávať spravodajský kšeftík pre bývalého príslušníka SIS Petra Tótha s verejne známym gaunerom a prirovnávať ho so stretnutím s druhým najvyšším ústavným činiteľom SR v tej dobe tiež známym gaunerom – tým myslím Mariánom Kočnerom a napísať bohorovne, že to je tisíc krát menší prečin, znamená si myslieť o väčšine občanov SR, že stratili pamäť.

Gaunerstvo, ktoré môže dnes poslúžiť mainstreamu a liberálom je najväčší zločin aký sa tu udial a raňajky a dohadovanie generálneho prokurátora je len potknutie  z nedbanlivosti.

Schutz z denníka SME si dnes myslí, a s ním liberálny mainstream, že korupcia a kupovanie  funckii na najvyššej úrovni je len drobné pochybenie, za ktoré nik nemôže. Vraj ani vtedajší predseda parlamentu,  a k tomu nám priatelia už všetkým chýba otiepka sena.