“Grófka Zemplína” dostala červenú. Príde o vyše 500 hektárov pozemkov

Štát dal červenú firme blízkej bývalej poslankyni za Smer Ľubici Roškovej spájanej aj s brutálnou bitkou farmára.

Eseročka I. P. Construct, dobre známa na východe Slovenska, sa stala posledné mesiace cieľom kontroly Slovenského pozemkového fondu. Informuje HNonline.sk.

Štátny úrad priznal, že v poslednom čase vykonal dvanásť mimoriadnych kontrol súvisiacich s podozreniami z pochybného obhospodarovania pozemkov, ktoré Slovenský pozemkový fond prenajíma hospodárom.

Podozrenia o šafárení s pozemkami sa potvrdili v jednom prípade. „Išlo o nájomnú zmluvu s I. P. Construct. Táto spoločnosť porušila podmienky nájmu tým, že prenajaté pozemky neobhospodarovala,“ povedala pre HNonline šéfka fondu Adriana Šklíbová.

Odstúpenie od zmluvy bolo zaslané firme poštou a podľa informácií HNonline si ju zástupcovia spoločnosti prebrali v polovici septembra a samotné pozemky musí I. P. Construct vypratať do konca októbra.

Slovenský pozemkový fond o kontrolách informoval už v septembri, no v tom čase o konkrétnostiach pred médiami zo strategických dôvodov pomlčal. „Mohlo totiž dôjsť k mareniu súvisiaceho postupu Slovenského pozemkového fondu,“ priznala generálna riaditeľka fondu. I. P. Construct podľa informácií HNonline mala tak prísť o 557 hektárov pôdy.