Herec Andrej Hryc zakladá novú stranu. Volá sa Korektúra – Andrej Hryc

Názov strany odvodil herec od názvu svojej knihy. Dal do neho svoje meno aj napriek tomu, že parlament nedávno schválil zákon, ktorý tomu má zamedziť.

Po tom, čo herec Andrej Hryc prebral minulý mesiac starú stranu Borisa Kollára, podnikol ďalší krok. Pre stranu našiel nový názov a stanovil si aj programové priority.

O ľuďoch, ktorí mu prispejú na fungovanie strany, zatiaľ nehovorí, no zdôrazňuje, že má veľa bohatých kamarátov. O financovanie chodu strany sa teda neobáva. Informuje portál Aktuality.sk.

Podľa Aktualít Hryc prebral od Kollárovho poslanca Petra Pčolinského stranu v polovici septembra ešte s názvom Váš kraj. Mesiac nato ju premenoval na Korektúra – Andrej Hryc. Názov je podľa jeho slov inšpirovaný jeho knihou Inventúra.

Svoje meno dal do názvu aj napriek tomu, že poslanci nedávno schválili novelu o politických stranách, ktorá zakazuje mať mená štatutárov alebo členov vedenia v názve. Zákon zatiaľ nie je platný a herec verí, že prezident Andrej Kiska ho vráti naspäť do parlamentu.

Mená ľudí, ktorí s ním momentálne spolupracujú, odmietol prezradiť, pokračujú Aktuality.

Hlavnými prioritami majú byť malí podnikatelia, národnostné menšiny a plánuje sa pripojiť aj do bloku politikov, ktorí chcú zabrániť neriadenej migrácií zo zahraničia na Slovensko, uzatvárajú Aktuality.sk.