Iba 19% Francúzov vníma pôsobenie Emmanuela Macrona pozitívne, píše Le Figaro

Podľa prieskumu iba 19% respondentov kladne hodnotilo výsledky 16 mesiacov Macronovej vlády a to potvrdzuje trend postupného poklesu ratingu prezidenta Francúzska. 39% Francúzov chce mať prezidenta, ktorý bude viac načúvať voličom

Dôchodky

Podľa výsledkov posledného prieskumu iba 19% Francúzov pozitívne posudzuje pôsobenie Macrona ako prezidenta, ako sa píše v článku Le Figaro je to kvôli nepopulárnym opatreniam prijatým vládou a prezidentom, arogancia voči bežným občanom, francúzsky prezident neustále stráca podporu aj u svojich “skalných voličov”.

“Republika ospravedlnenia, republika ospravedlnenie” – táto definícia ako píše Le Figaro opisuje stav vecí v “Macronovom tábore”, pretože od návratu do práce po letných prázdninách len robí “pokánie”: “pokora” a “školstva” sú témy výkonnej moci.

Toto správanie má jeden cieľ – aby sa zmenil obraz Macrona ako prezidenta bohatých. Napriek všetkej snahe správanie prezidenta Macrona naďalej vyvoláva polemiku v spoločnosti.

Napríklad Emmanuel Macron vyvolal pobúrenie verejnosti tým, že ponúka mladým nezamestnaným Francúzom rekvalifikáciu na zamestnanca v sektore hotelov a reštaurácií, kde by mohli nájsť zamestnanie.

Podľa prieskumu iba 19% respondentov kladne hodnotilo výsledky 16 mesiacov Macronovej vlády a to potvrdzuje trend postupného poklesu ratingu prezidenta Francúzska. 39% Francúzov chce mať prezidenta, ktorý bude viac načúvať voličom, rovnako tak majú sen o hlave štátu, ktorý “uznáva svoje chyby”, 28% vyjadrilo želanie, aby ich prezident viedol, “otvorenejší dialóg.” 71% Francúzov by uprednostňovalo prezidenta, ktorý je schopný vziať do úvahy návrhy iných politických strán a 63% chce, aby hlava štátu počúvala odborové zväzy.

Na základe prieskumu Elyzejský Palác naplánoval sériu “stretnutí” prezidenta v národnom prostredí. Medzi ne patria: neočakávaná návšteva prezidenta mimovládnej organizácie oddanej problému chudoby vo svete, a návšteva francúzskych regiónov, ktoré trpia priemyselným úpadkom.

Ako ukazuje prieskum, iba 7% respondentov považuje vládnu politiku za “ľavicovú”. Nedostatok ekonomických výsledkov a rad nepopulárnych opatrení: Iba 46% voličov z prezidentovho jadra pozitívne posudzuje kroky vlády, tento ukazovateľ sa od januára 2018 znížil o 26%.

81% francúzskych voličov súhlasí s tým, že od mája roku 2017 krajina prešla zmenami a 67% je presvedčených o odhodlaní prezidenta reformovať Francúzsku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.