Jána Kuciaka s partnerkou mohli zavraždiť pištoľou z Maďarska

Obvineného Tomáša Szabóa z Kolárova podozrievajú, že strieľal, jeho bratranec Miroslav Marček z rovnakého mesta mal byť vodič.

V maďarských médiách sa objavila informácia, že do prípadu vraždy investigatívneho novinára a jeho priateľky môžu byť zapletení aj dvaja muži z Maďarska. Informuje portál Aktuality.

Dvaja muži z krajiny našich južných susedov sa dostali do hľadáčika slovenskej polície, ktorá rieši vraždu Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Od jedného z nich mohli páchatelia získať zbraň, s ktorou mladý pár zabili. Vyplýva to z materiálov polície, ktoré má k dispozícii maďarský portál hvg.hu.

Do riešenia prípadu sa už zapojila aj maďarská polícia, ktorá urobila viacero domových prehliadok, okrem iného v Budapešti, v Kecskeméte a Zebegény. Údajne podľa svedectva jedného zo slovenských obvinených v tomto prípade, zbraň môže pochádzať od K.L., ktorý v Zebegény žije.

Portál sa odvoláva na policajné dokumenty, ktoré obsahujú aj údaje o telekomunikačnej prevádzke. Aj tie naznačujú, že muž z Maďarska mohol mať niečo so zbraňou, ktorú použil vrah.

Vražedná zbraň sa doposiaľ nenašla, policajti však mali zaistiť viacero telefónov. Podľa zistení portálu mohol zbraň predať práve K. L. za sumu 3000 eur. Vraj ju osobne odovzdal Tomášovi Szabóovi, ktorého podozrievajú, že strieľal vo Veľkej Mači.

Vyšetrovatelia prišli na to, že K. L. a Tomáš Szabó spolu telefonovali. Dôvodom malo byť dohadovanie podrobností o predaji zbrane, ktorá bola upravená.  S prípadom by mohol mať niečo aj ďalší občan Maďarska K. I. R., žijúci v Keckeméte.

Policajtov zaujíma preto, lebo v čase vraždy Kuciaka, resp. tesne pred ňou, telefonoval druhému podozrivému K. L. Obaja maďarskí muži v prípade stále figurujú ako svedkovia, takže ich po výsluchu prepustili. Preveria aj GPS údaje z ich vozidiel.

Na Slovensku sú z dvojnásobnej úkladnej vraždy obvinení štyria ľudia, všetkých zadržali na južnom Slovensku neďaleko hraníc Maďarska, kde bývajú.

Obvineného Tomáša Szabóa z Kolárova podozrievajú, že strieľal, jeho bratranec Miroslav Marček z rovnakého mesta mal byť vodič.

Jediný, kto spolupracuje s políciou, je Zoltán Andruskó, ktorý mal v prípade robiť sprostredkovateľa. Práve on mal povedať, že vraždu Kuciaka si objednal Marina Kočner cez ďalšiu obvinenú  Alenu Zsuzsovú z Komárna. Kočner v prípade zatiaľ obvineniu nečelí, ale polícia už v jeho nehnuteľnostiach urobila domového prehliadky.