Kočner má na krku ďalšie obvinenie. Tentokrát ide golfový areál v Báči.

Pri podvodnom predaji mal štát prísť 155-tisíc eur na daniach. “Najskôr cez záložné právo ovládol firmu, ktorá ho vlastnila, potom predal jej akcie a záložné právo previedol na schránkovú firmu, aby nakoniec po dražbe areál za zlomok skutočnej ceny kúpil,” popísal celú kauzu Ján Kuciak. 

Kontroverzný podnikateľ Marian Kočner má na krku ďalšie obvinenie. Tentokrát ide o to, ako získal golfový areál v Báči. Na túto kauzu upozornil ešte v roku 2017 zavraždený novinár Ján Kuciak. Informuje portál HNonline.

To, že je voči Kočnerovi vzniesli v tejto veci obvinenie potvrdili Denníku N zdroje z policajného prostredia.

Marian Kočner momentálne sedí vo väzení v Leopoldove pre kauzu falšovania zmeniek televízie Markíza. Okrem Kočnera je v tomto prípade stíhaný aj bývalý riaditeľ televízie Pavol Rusko. Toho stíhajú na slobode.

Podľa jeho advokáta Martina Pohoveja je väzba pre Kočnera účelová a chcú ho obviniť z ďalšej veci. “Predpokladáme, že klientovi bude vznesené ďalšie obvinenie. Nevieme, pre akú trestnú vec, ale je zrejmé, že polícia chce klienta účelovo držať vo väzbe,” povedal pre televíziu Joj ešte minulý týždeň.

Obvinenie v kauze golfového areálu v Báči malo prísť tento týždeň.

Pri podvodnom predaji mal štát prísť 155-tisíc eur na daniach. Najskôr cez záložné právo ovládol firmu, ktorá ho vlastnila, potom predal jej akcie a záložné právo previedol na schránkovú firmu, aby nakoniec po dražbe areál za zlomok skutočnej ceny kúpil,” popísal celú kauzu Ján Kuciak.