Komentár Gabriely Vážnej: Verím v lepšiu Rovinku

Som pracujúca žena, zodpovedná matka a umelkyňa, ktorá robí veci s maximálnym nasadením a svojich predstáv a snov sa ľahko nevzdáva. Ani teraz, keď chcem pomôcť našej obci a jej obyvateľom. Nemám žiadne megalomanské plány, lebo nemám rada prázdne reči a falošné sľuby.

Rovinku som vnímala ako milú a tichú dedinku pri Bratislave. Aj preto som sa rozhodla sa sem presťahovať. Chcela som žiť v krásnom, čistom a príjemnom prostredí. Lenže ako roky šli, začal sa môj sen rozpadávať. Z roka na rok pribúdalo čoraz viac obytných domov a radových domov, počet áut vzrástol a prejsť cez hlavnú cestu vedúcu cez našu obec je takmer nemožné. Chcela som ujsť zo šialeného ruchu a tempa hlavného mesta, no opäť som v tom istom. Uvedomila som si, že niečo v Rovinke nie je úplne v poriadku.

Napriek tomu, že počet obyvateľov narástol, politici a developeri zabudli na to, že ľudia potrebujú aj obchody, kaviarne, reštaurácie, parky, ihriská, chodníky a hlavne, školy a škôlky s jedálňami a telocvičňami. Všetci vidíme, že kvalita života sa rapídne zhoršila. Ľudia nemajú kde ísť si oddýchnuť. Mamičky s ratolesťami či babičky s vnúčikmi nemajú kde sa prejsť, ani kde si sadnúť, lebo nielenže chýbajú chodníky, ale takmer nikde nie je žiadna lavička. Chceli by ste cestovať vlakom? Kde je však normálna vlaková stanica? Dlhé roky nikde! Chcete viac kultúry? Nuž, snívajme ďalej. Alebo sa odsťahujeme? Nie! Som si istá, že je šanca veľa toho zmeniť, lebo nie je všetko stratené. Na ZMENU však treba ľudí, ktorí povedia „DOSŤ BOLO!“ a už nebudú voliť ľudí, ktorí nás sklamali.

Som presvedčená, že ak si zvolíme za našich zástupcov obyvateľov, ktorí poznajú naše každodenné problémy a majú odhodlanie s tým niečo urobiť, dokážeme mnoho vecí napraviť a konečne vrátiť Rovinke stratenú príjemnú tvár! Nikdy som do politiky ísť nechcela, ale už som nemohla sledovať, čo sa deje, resp. nedeje. A keď vidím tie smutné a beznádejné tváre ľudí okolo seba, som si istá, že moje rozhodnutie priniesť ZMENU bolo správne. Už nestačí len nadávať, sťažovať sa, ale treba konať!

Som pracujúca žena, zodpovedná matka a umelkyňa, ktorá robí veci s maximálnym nasadením a svojich predstáv a snov sa ľahko nevzdáva. Ani teraz, keď chcem pomôcť našej obci a jej obyvateľom. Nemám žiadne megalomanské plány, lebo nemám rada prázdne reči a falošné sľuby. Jedno však viem: Rovinka nemá byť prechodným bydliskom, ale miestom, kde budeme mať všetci lepší, kvalitnejší a hodnotnejší život. Rovinka totiž má na viac!

(Autorka je kandidátka na starostku Rovinky)