Komentár Ladislava Dubána: Som presvedčený, že nielen Malačania, ale všetci Slováci by mali vyrovnať chrbát

Celý život platím dane, ako každý slušný občan tohto štátu, a už sa nenechám oblbovať politickými rožkami a nestrpím, aby to niekto robil ani v meste, ktoré má na viac. Pozdvihneme teda naše zadky, urobme to, čo určite nikto z týchto papalášov nečakal!

Narodil som sa 24. apríla v roku 1976 v Bratislave. Doslova v školských laviciach farmácie, kde študovala moja mamina. Píšem to preto, lebo práve okolo lekárenstva sa točil celý môj doterajší profesionálny život. Túžba pomáhať slabším a chorým ma sprevádzala od ranného detstva. Lekárenstvo pre mňa rovnako znamená absolútnu presnosť a disciplínu.

Okamžite po ukončení svojich štúdií som sa zamestnal v Lekárni pri stanici v Malackách, kde som pracoval ako lekárnik, následne som pôsobil ako reprezentant vo farmaceutických spoločnostiach a prevádzkoval lekáreň v Bratislave. Od roku 2008 som pracoval ako lekárnik vo Veľkej Británii až do roku 2013, keď som si opätovne začal obnovovať svoje vedomosti doktorátom a následne kandidatúrou z lekárenstva, ktorú som úspešne obhájil minulý rok. V súčasnosti pôsobím ako vysokoškolský učiteľ na Farmaceutickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, kde odovzdávam svoje vedomosti a skúsenosti zo svojho profesionálneho života svojim študentom.

Moje odhodlanie bojovať proti nespravodlivosti, korupcii až bezočivosti, ktoré nám tu politici servírujú zo všetkých strán, u mňa dozrievalo postupne. Viete, som len obyčajný lekárnik, pre ktorého 1000 mg znamená vždy jeden gram. To, že si z nás robia dobré ráno, je urážajúce, až bolestivé – však sú to predsa naši predstavitelia! Moja dcéra rovnako vyhrala voľby do parlamentu, ale namiesto kšeftov, ako sa to robí na Slovensku, tvrdo bojuje za práva detí v Anglicku. Je to práve ona, ktorá ma svojou múdrosťou, odhodlaním, usilovnosťou a odvahou inšpirovala urobiť tento krok. Uvedomil som si, že za spravodlivosť je nevyhnutné bojovať. Bojovať do posledného nádychu. Ona za to stojí! Na Slovensku Vám každý povie, radšej to nechaj tak, to je dobré, však sa nič také nestalo. A možno je to tým, že sme už generácie zvyknutí držať jazyk za zubami. A mladšie generácie? Tie už majú “viac rozumu” ani neriešia, čo sa vo svete okolo nich deje. Myslím, že keby tu medzi nami bol Alexander Dubček, tak by nad týmito aférami, škandálmi, eurofondami URČITE NEZATVÁRAL OČI. Pavda, pri pohľade na aroganciu a nehanebnosť našich politikov by ani NEVERIL VLASTNÝM OČIAM!

Som presvedčený, že nielen Malačania, ale všetci Slováci by mali vyrovnať chrbát, vzpriamiť zrak a rázne vysloviť svoj názor – bez ohľadu na dôsledky! Naši rodičia a rodičia našich rodičov pracovali veľmi ťažko na to, aby sme dnes s hrdosťou mohli žiť ako slobodní občania v členskom štáte Európskej únie – ale určite nie na to, aby nás ešte aj naši vlastní politickí nominanti svojimi politickými klamstvami zotročili, zosmiešňovali a robili si z nás obyčajných otrokov. Táto situácia je neprijateľná – a pre mňa osobne silne motivujúca vstúpiť do komunálnej politiky – a konečne urobiť čiaru za touto smutnou epochou.

Celý život platím dane, ako každý slušný občan tohto štátu, a už sa nenechám oblbovať politickými rožkami a nestrpím, aby to niekto robil ani v meste, ktoré má na viac. Pozdvihneme teda naše zadky, urobme to, čo určite nikto z týchto papalášov nečakal!

Tento neľahký boj v mojej rodine napĺňam už ako druhá generácia – v obrátenom smere – najmladšia dcéra Ráchel už stihla pôsobiť ako poslanec anglického parlamentu MYP, počas volebného obdobia 2014 – 2018. Teraz som na rade JA.

(PharmDr. Ladislav Dubán, PhD je kandidát na primátora Malaciek)