Kotleba podal trestné oznámenie na Danka. Danko zas tvrdí, že sa z Kotlebu smejú v Rusku

„Z politickej strany Mariana Kotlebu sa smejú aj v Rusku, aj v Srbsku a všade, kde si on myslí, že by ho privítali,“ pokračoval predseda slovenského parlamentu.

Predseda ĽSNS Marian Kotleba podal trestné oznámenie na predsedu parlamentu Andreja Danka (SNS) za vyhrážanie. Informoval o tom v utorok vo svojom večernom spravodajstve RTVS. Informácie priniesol portál INFO.

Poslanec Národnej rady SR za ĽSNS Milan Uhrík tvrdí, že týmto trestným oznámením reagujú na Dankove vyhlásenia o tom, že predstaviteľom ĽSNS vyhlasuje vojnu a návrhom zákona chce docieliť rozpustenie strany. Trestné oznámenie bolo podané na Generálnej prokuratúre SR a následne postúpené na Krajskú prokuratúru v Bratislave.
Predseda Národnej rady SR Andrej Danko (SNS) si hodlá splniť svoju občiansku povinnosť a pôjde dať vysvetlenie príslušným orgánom v súvislosti s trestným oznámením za údajné vyhrážanie, ktoré naňho podal predseda Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS) Marian Kotleba. Danko to uviedol v utorok na tlačovom brífingu na okraj parlamentného summitu eurázijských krajín v tureckej Antalyi.

 

ĽSNS trestným oznámením reagovala na Dankove skoršie vyhlásenie, že návrhom zákona o boji proti antisemitizmu chce docieliť rozpustenie strany.

Marian Kotleba je tu len preto, že niektoré digitálne médiá šíria množstvo hlúpostí,“ komentoval Danko.

Z politickej strany Mariana Kotlebu sa smejú aj v Rusku, aj v Srbsku a všade, kde si on myslí, že by ho privítali,“ pokračoval predseda slovenského parlamentu.