Ľavicová španielska strana Podemos navrhuje 1 200 eur pre dieťa každého imigranta

Návrh je obsiahnutý v pozmeňovacom návrhu, ktorý nedávno predložila strana Podemos do Senátu, aby podporila návrh Socialistickej strany v boji proti detskej chudobe.

Podemos, ľavicová španielska strana, ktorá teraz vládne v Španielsku chce navrhnúť ďalšie dávky pre migrantov. Informuje portál Voice of Europe.

Vláda navrhne minimálne sumu 1 200 eur ročne pre dieťa všetkých prisťahovalcov – “bez ohľadu na administratívnu situáciu”, čo znamená, či dostane štatút utečenca alebo nie.

Návrh je obsiahnutý v pozmeňovacom návrhu, ktorý nedávno predložila strana Podemos do Senátu, aby podporila návrh Socialistickej strany v boji proti detskej chudobe.

Ľavicová koalícia bola už ochotná dotovať prisťahovalcov vo výške 600 eur mesačne a teraz môže pridať ďalší balíček sociálnej starostlivosti vo výške 1 200 eur ročne na jedno dieťa.

Krajiny severnej Európy budú na toto opatrenie hľadieť s úľavou, ak sa prijme, lebo to určite bude znamenať, že v Španielsku zostane viac afrických prisťahovalcov vzhľadom na výraznejšie výhody.

Počas posledných niekoľkých mesiacov španielska pravicová strana Vox (španielska nacionalistická strana, ktorá chce ukončiť ilegálne prisťahovalectvo, začať deportáciu nelegálnych prisťahovalcov a zastaviť separatistickú šialenosť v ľavicovom Katalánsku), posilnila od júnového “španielskeho prevratu”.

Niekoľko európskych denníkov uviedlo, že tento víkend politická strana Vox zorganizovala obrovské zhromaždenia mimo centrum Madridu, zhromaždenie sa zúčastnilo 10.000 ľudí a 3.000 muselo mať trpezlivosť a čakať vonku.

Vox napodobňuje antiimigrantský nacionalizmus v Maďarsku, Poľsku, Česku a Taliansku, v posledných voľbách pred rokom získala 2% a podľa prieskumov pred mesiacom má už 6% a stále získava ďalšiu podporu.

Stredopravá strana Partido Popular je znepokojená tým, že Vox sťahuje pravicové hlasy.

Súčasná vládna socialistická koalícia bude pravdepodobne pri moci len jeden rok. Len za 4 mesiace sa zvýšila nezamestnanosť a znížil rast HDP – čo môže táto ľavicová vláda dosiahnuť za ďalších 8 mesiacov?