Lavrov poukázal na zasahovanie USA do vnútorných záležitostí Ruska!

Podľa Lavrova americkí diplomati sú opakovane videní na verejných udalostiach opozície, s heslami o zmene režimu v Rusku.

Šéf ruského ministerstva zahraničia Sergej Lavrov povedal, že Washington, ktorý obviňuje Moskvu, že sa mieša do amerických volieb, sa môže pokúsiť ovplyvniť vnútornú politickú situáciu v Rusku. Uviedol to na televíznom kanáli “Rusko 1”.

“Nemáme len nejaká podozrenie v tomto smere, ale aj ich zákon, ktorý sa nazýva Zákon o podpore Ukrajiny , ktorý bol prijatý v roku 2015. Podľa neho  americké ministerstvo zahraničia každoročne vynakladá 20 miliónov dolárov na podporu demokracie v Rusku, vrátane financovania ruských mimovládnych organizácií, ktoré sa zasadzujú o “demokratizáciu” všetkých sférach života, ” vysvetlil.

Podľa ministra sú v súčasnej dobe kontrolované organizácie, ktoré dostávajú prostriedky podľa tohto zákona.

“Ak tieto granty pôjdu na to, čo je napísané v zákone, totiž” podporovať demokraciu “v Rusku, znamená to zmenu vo vnútornej politike krajiny,” uviedol Lavrov. Súčasne sú podľa Lavrova americkí diplomati “opakovane videní na verejných udalostiach opozície, s heslami o zmene režimu “.

“Všetci naši Americkí kolegovia sa to pokúšali obrátiť na žart, hovoria, že vzťahy normalizujú a že ” všetko bude v poriadku “, ale na fakty zasahovaniia neexistuje žiadna reakcia,” dodal Lavrov.

Nedávno námestník ruského ministra zahraničných vecí Sergej Rjabkov povedal, že v Spojených štátoch vytvorili zámienku pre zavedenie nových protiruských sankcií.

Podľa neho orgány USA úmyselne pokračujú v politike zastrašovania vlastnej a svetovej komunity “ruskými hackermi a blogerov”.