Matteo Salvini obvinil Francúzsko zo zločinu proti Taliansku kvôli dvom africkým migrantom

Šéf talianskeho ministerstva vnútra Matteo Salvini uviedol, že francúzske žandárstvo, ktoré ponechalo dvoch migrantov v talianskom lese, sa dopustilo “bezprecedentného zločinu” proti Taliansku.

Napísal to na svojej stránke na Facebooku.

“Čo sa stalo v Claviere je bezprecedentný zločin proti našej krajine,” napísal a vyzval OSN a EÚ, aby zhodnotili činnosť policajtov, ktorí ponechali bez pomoci ľudí v izolovanej oblasti.

Reakcia Salviniho súvisí s tým, že predtým auto francúzskej polície opustilo dvoch afrických migrantov v lese v Taliansku v blízkosti hraničného mesta Claviere.

Prefektka francúzskeho oddelenia Hautes-Alpes, Cécile Bigot-Dekeise, neskôr ľutovala toho, čo sa stalo, a označila incident za omyl.

 

“Prečo ich tam nechali? Je normálne, že civilizovaná Paríž odhodí ľudí v lese? Prečo Francúzi hovoria o “žandároch, ktorí nepoznali cestu”, keď sa ich dodávka vysokou rýchlosťou a bez váhania vrátila do svojej krajiny … Pán Macron nemôže predstierať, že sa nič nestalo. Neprijmeme ospravedlnenie, “zdôraznil taliansky minister vnútra.

V júni hovorca francúzskej vlády povedal, že líder krajiny Emmanuel Macrona považuje odmietnutie Talianska vziať loď s migrantmi za “cynické a nezodpovedné”. Očividne si to Salvini zapamätal a teraz to s chuťou “civilizovanej” Paríži vracia.