Matteo Salvini skráti migrantom príspevok, ušetrí tak 400 miliónov eur

Populárny taliansky minister vnútra Matteo Salvini chce výrazne znížiť denný príspevok pre migrantov v Taliansku, krajiny ušetrí tak v roku 2019 400 miliónov euro.

V návrhu ide o zníženie súčasného denného príspevku 35 euro za deň na migranta na takmer polovicu, teda na 19 eur za deň, čo je jedna z najnižších sadzieb v západnej Európe, uvádzajú talianske Il Giornale.

Podľa ministerstva vnútra by to v roku 2019 viedlo k úsporám vo výške 400 miliónov eur a v nasledujúcich rokoch by sa úspory zvýšili na 500 miliónov a na 600 miliónov euro.

Návrh je súčasťou širšieho nariadenia o migrácii a bezpečnosti, ktoré bolo vydané koncom septembra. To tiež zakazuje povolenie na pobyt z “humanitárnych” dôvodov.

Všetci migranti budú zaradení do dvoch skupín. Tí, ktorí majú uznanú žiadosť o azyl, a tí, ktorí nemajú. Osoby s legálnym postavením utečenca a uznanými maloletými migrantmi budú mať väčší prístup k financovaniu a vládnym programom.

 

 

Stále populárnejší minister Matteo Salvini výrazne znížil počet prisťahovalcov, ktorí vstupujú do Talianska, od okamihu, keď bola ustanovená nová talianska vláda, a to tým, že boli uzavreté talianske prístavy pre plavidlá NGO, ktoré “zachraňujú” migrantov, ale pritom sa dopúšťajú organizovaného pašeráctva .

Salvini tiež deportoval nelegálnych migrantov, ako sľuboval počas volebnej kampane a to zvýšilo u Talianov podporu jeho strany Ligy severu.

Salvini je zodpovedný za taliansky migračný plán, ktorý je v rozpore s plánmi EÚ na migráciu.

“Verím, že naša vláda podporí našich mladých ľudí, aby mali väčší počet detí, tak ako tomu bolo pred niekoľkými rokmi a nie transplantovať mladých Afričanov do Európy,” povedal k podpore talianskych rodín Matteo Salvini.

Talianska vláda ponúkla voľnú poľnohospodársku pôdu manželom s tromi alebo viacerými deťmi. “Vzhľadom k tomu, že sa stále hovorí o návrate mladých ľudí k poľnohospodárstvu, chceme im dať možnosť získať ornú pôdu,” už skôr uviedol Matteo Salvini.