Na gréckom ostrove bol odstránený kresťanský kríž, ktorý urážal moslimov. Reagoval aj Matteo Salvini

Spoločnosť, ktorá uráža svoje  korene, je spoločnosť BEZ BUDOUCNOSTI. Dúfam, že miestni obyvatelia postavia späť tento prekrásny kríž s výhľadom na more, “uviedol na twiteri taliansky ministerstve vnútra a šéf Ligy Matteo Salvini.

Veľký pamätný kresťanský kríž na gréckom ostrove Lesbos bol zbúraný a pohodený na zem aktivistickým zoskupením, ktoré tvrdí, že podporuje “medzikultúrne súžitie”. Títo mimovládni aktivisti z neziskoviek argumentujú tým, že moslimskí imigranti, ktorí prichádzajú na ostrov sa vďaka krížu mohli uraziť. Informuje portál greekcitytimes.com.

Mimovládky a aktivisti proti symbolom kresťanstva a za moslimskú imigráciu

Starý grécky ostrov Lesbos je známy nielen ako útočisko afrických a moslimských migrantov, ale aj problémami a konfliktmi, ktoré vznikajú v súvislosti s imigračnou krízou.

Kříž bol umiestnený na útesoch Apellia, pod hradom Mytiléna, na pamäť ľudí, ktorí zomreli v mori. Podľa liberálnej skupiny aktivistov však kríž dáva zlý signál novým príchádzajúcim moslimom:

“Moslimovia, ktorí unikli prenasledovaniu vo svojich domovských krajinách, si nezaslúžia, aby sa tu stretli so symbolom križiackych výprav a západným kultúrnym šovinizmom, keď prichádzajú prvýkrát na európske územie. Mnoho z týchto utečencov trpí posttraumatickou stresovou poruchou a pohľad na kríž môže zhoršiť ich príznaky. “, tvrdí miestna liberálna mimovládna organizácia.

Miestne noviny Lesvosnews.gr píšu, že liberálna aktivistická skupina získala aj podporu od niektorých organizácií, ktoré prejavili podobné negatívne názory na kresťanský monument s krížom.

 

Memento pre miestnych kresťanov

List bol odoslaný starostovi Lesbosu, kde aktivistická skupina nepravdivo tvrdí, že kríž bol umiestnený preto, aby sa zabránilo imigrantom na ostrov priplávať.

V písomnej podobe sa uvádza, že stavitelia pamätníku “významných križiakov” mali rasistické a netolerantné motívy a zneužívali kresťanský kríž, ktorý by mal byť symbolom lásky a utrpenia a požadovali, aby sa pamätník zničil.

A presne to sa stalo, o niekoľko dní neskôr, v noci, bol celý pamätník zrovnaný so zemou bez konzultácie s kresťanskou komunitou ostrova. Poničené pozostatky kríža zostávajú na mieste.

Útok liberálnej aktivistickej skupiny na pamätník a kresťanskú históriu ostrova spôsobil silnú reakciu u mnohých miestnych obyvateľov, ktorí sa domnievajú, že to je memento proti náboženskému presvedčeniu väčšiny obyvateľov Lesbosu.

Vášnivo reagoval aj Metteo Salvini:

“Kríž obťažuje imigrantov”, nepáčil sa mimovládnej organizácii a zničili ho.
Aký to idiotizmus !!!

Spoločnosť, ktorá uráža svoje  korene, je spoločnosť BEZ BUDÚCNOSTI. Dúfam, že miestni obyvatelia postavia späť tento prekrásny kríž s výhľadom na more, “uviedol na twitteri taliansky minister vnútra a šéf Ligy Matteo Salvini.