Národná Koalícia vyzýva na jednotu národných, kresťanských a konzervatívnych síl v komunálnych voľbách

Na jednotu v jesenných komunálnych voľbách vyzýva národne, kresťansky a konzervatívne orientovaných politických strán Národná koalícia.

Predsedníctvo strany je presvedčené, že len spojenie síl a netrieštenie hlasov voličov dokáže odstaviť od vedenia obcí a miest politikov, ktorí nedokázali pre obyvateľov urobiť takmer nič pozitívne.

„Sme presvedčení, že je najvyšší čas na výmenu predstaviteľov vládnej koalície i parlamentnej opozície v našich obciach a mestách, ktorí často sedia naraz na viacerých stoličkách, ľudí sklamali a namiesto riešenia ich problémov sa venovali biznisu v prospech straníckych priateľov, respektíve rodinných príslušníkov. Je nutné odstrániť korupciu a rodinkárstvo nie len na najvyšších, ale aj na tých nižších miestach. Na dosiahnutie zmeny však potrebujeme ľudí, nezaťažených politikou ani škandálmi. Naša strana v komunálnych voľbách ponúka okolo 800 takýchto kandidátov, ktorí sú väčšinou mladí a odhodlaní pracovať v prospech občanov,“ zdôrazňuje Slavěna Vorobelová, predsedníčka Národnej koalície, ktorá zabojuje o post primátorky v meste Humenné.

Národná koalícia je otvorená v záujme odstavenia starej politickej garnitúry rokovať a spolupracovať s inými, podobne zameranými politickými stranami.

„Keďže zmena je nutná, je potrebné spolupracovať a vzájomne podporiť takých kandidátov, ktorí ak uspejú 10. novembra 2018, určite nesklamú svojich voličov,“ hovorí prvý podpredseda strany Peter Sokol.

Jeho strana postaví kandidátov na posty primátorov v dvoch krajských mestách, a to Petra Tomečeka v Trnave a Štefana Horvátha v Košiciach.

Vo viacerých krajských mestách podporí Národná koalícia nezávislých kandidátov, ktorí majú národné, kresťanské a konzervatívne zmýšľanie. „V mnohých mestách aj obciach je situácia otvorená, takže sme pripravení podporiť takého kandidáta, ktorí pozitívnu zmenu prinesie,“ dodáva podpredseda strany Marek Para, ktorý sa uchádza o dôveru voličov v bratislavskom Starom Meste.

Jeho stranícki kolegovia Vladimír Hudec, Tomáš Szmrecsányi či Marián Nagy sa pustia do boja o posty starostov v bratislavskom Starom meste, Petržalke a vo Vrakuni.

„Teraz je ideálny čas na to, aby jednotliví kandidáti zvážili svoje reálne šance na úspech a dali bokom svoje egá a individuálne záujmy, ak im ide vážne o prospech obyvateľov,“ uzatvára šéfka Národnej koalície.