Orbán varuje pred nebezpečím európskeho “impéria”, globalizácie a multikulturálnou spoločnosťou

“Odmietame ideológiu globalizmu,” hovorí maďarský premiér.

“V Európe už každý myslí na máj,” povedal predseda vlády a dodal, že voľby určia smerovanie Európy a obviňujúc Brusel, že sa pokúša “podkopať národné štáty a vybudovať európsku “ríšu”. Informuje Politico o dnešnom  mítingu v Budapešti na ktorom rezonovala aj téme maďarsko-ukrajinských vzťahov, kde podľa rečníkov sú dnes Maďari na Ukrajine prenásledovaní. 

Pri príležitosti výročia maďarskej revolúcie z roku 1956 proti sovietskej vláde sa Orbán opakovane odvolával na “kresťanskú” identitu Maďarska a poznamenal, že je súčasťou “historického a prirodzeného poriadku”, ktorý je daný konkrétnemu národu.

V Bruseli v súčasnosti vládnu tí, ktorí “chcú európske impérium”, riadené “nie národnými volenými vodcami, ale bruselskými byrokratmi”, povedal predseda vlády.

Odmietajúc myšlienku taviaceho hrnca, Orbán povedal, že Európa je kontinentom národov a varuje pred nebezpečenstvami “zmiešanej” spoločnosti.

Do Európy prichádzajú viacerí “muži vo veku vojakov”, ktorí “pomaly, ale isto tlačia európskych domorodých obyvateľov do menšiny,” povedal maďarský premiér a dodal, že proimigračné sily úmyselne nebránia hranicu kontinentu.

Proimigrační politici chcú “multikultúrnu, zmiešanú populáciu”, “spojenectvo s mnohonárodnými mocenskými skupinami” a “koalíciu s finančnými špekulantmi”, povedal Orbán a pomenoval maďarsko-amerického obchodníka Georga Sorosa.

“Odmietame ideológiu globalizmu,” dodal.

Premiér sa vyhýbal téme stredopravicovej Európskej ľudovej strany, ktorá čelila výzvam na vylúčenie vládnej strany Fidesz. Napriek tomu poukázal na “hrozby” proti Rumunsku, Slovensku a Taliansku a spomenul “útoky” proti Maďarsku a Poľsku zo strany Európskej únie.