Pellegrini (Smer-SD) si nemyslí, že 30. október bude stálym štátnym sviatkom

„Nemyslím si to, aj keď mám pozitívny vzťah k štátnym sviatkom, pretože štátnymi sviatkami a oficiálnymi oslavami vzbudzujete trocha národnú hrdosť. Na druhej strane je na Slovensku vedená veľká diskusia, že máme množstvo štátnych sviatkov,“ poznamenal Pellegrini.

Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) si nemyslí, že sa na Slovensku stane 30. október štandardným štátnym sviatkom. Uviedol to v nedeľnej mimoriadnej spoločnej relácii 100 let/rokov, ktorú vysielali TV Markíza a TV Nova. Tento deň tak ostane tohtoročným jednorazovým štátnym sviatkom, ktorým si Slováci v súvislosti s výročím ČSR pripomenú podpísanie Martinskej deklarácie. Informuje portál Hlavné.sk.

Je však presvedčený, že Slováci si vážia to, čo sa stalo v roku 1918. Avšak na margo toho, že vznik spoločného štátu si štátnym sviatkom pripomínajú len v Českej republike a na Slovensku je to len pamätný deň, poznamenal, že tak o tom rozhodli predchodcovia. „Myslím si, že vtedy, keď sa rozhodovalo o tom, čo bude a nebude štátny sviatok, tak v tom bolo možno viacej emócií, viacej historických pohľadov a videní. Nerád sa vraciam k týmto udalostiam,“ skonštatoval premiér.