Sedem migrantov je podozrivých zo znásilnenia desaťročnej fínskej dievčiny

Nedávno päťčlenný afganský gang znásilňoval a ponižoval 19 ročnú Fínku v Seinäjoki v západnom Fínsku. Dievča sa po tomto otrasnom zážitku cítilo tak hrozne, že si chcela vziať život.

Fínska polícia vyšetruje vážne sexuálne napadnutie desaťročného fínskeho dievčaťa v severofinskom meste Oulu.

Desaťročné dievča bolo vystavené krutému znásilneniu a krutému sexuálnemu zneužívaniu po celé mesiace, zatiaľ je podozrivých sedem cudzincov. Podľa polície je možné, že bude ešte viac podozrivých.

Policajný dôstojník Markus Kiiskinen hovorí, že môže byť viac podozrivých páchateľov. Podozriví sú predovšetkým muži vo veku medzi 20 a 30 rokmi. Jednému z podozrivých je 38 rokov. Sedem mužov bolo zatknutých v stredu minulý týždeň.

Muži údajne znásilnili dievča na jeseň v mužskej ubytovni v Oulu. Polícia je opatrná s detailmi prípadu a neuvádza, ako sa dievča a muži dostali do kontaktu. Ale oznámenia zločinov by nemalo pochádzať od rodičov dievčaťa.

Nedávno päťčlenný afganský gang znásilňoval a ponižoval 19 ročnú Fínku v Seinäjoki v západnom Fínsku. Dievča sa po tomto otrasnom zážitku cítilo tak hrozne, že si chcela vziať život.

V novembri bol zatknutý 28-ročný muž, ktorý je podozrivý z brutálneho znásilnenia a sexuálneho zneužívania dvoch 14-ročných dievčat.

Policajný dôstojník Markus Kiiskinen uviedol, že sexuálne útoky nie sú navzájom prepojené. Súčasne upokojuje temperamentnú diskusiu na sociálnych médiách.

“Neexistuje žiadny fenomén sexuálnych priestupkov, pri ktorých cudzinci chodia po uliciach, aby znásilňovali. Aj keď sa to práve stalo v rovnakom čase. Udalosti nie sú vzájomne prepojené a žiadny prípad nie je zatiaľ úplne vyriešený, “zdôrazňuje Markus Kiiskinen.

Kiiskinen je znepokojený diskusnými fórami v Oulu, ktoré neposkytujú informácie, ale šíria fámy a emócie.

“Čím horší je trestný čin, tým vyšší je o neho záujem. Okrem toho sú informácie kvôli voľnému šíreniu obmedzené. Nechceme, aby postavenie obetí bolo ešte ťažšie, “vysvetľuje Kiiskinen.