Steve Bannon bude spolupracovať s Viktorom Orbánom pri eurovoľbách

Steve Bannon mieni spolupracovať s maďarským premiérom Viktorom Orbánom v kampani k voľbám do Európskeho parlamentu v budúcom roku, informuje agentúra Reuters. S cieľom posilniť pozície národných, kresťanských a neliberálnych konzervatívcov  Európskom parlamente založil bývalý šéf populárneho amerického servera Breitbart organizáciu nazvanú Hnutie (The Movement).

Steve Bannon mieni spolupracovať s maďarským premiérom Viktorom Orbánom v kampani k voľbám do Európskeho parlamentu v budúcom roku, informuje agentúra Reuters.

S cieľom posilniť pozície národných, kresťanských a neliberálnych konzervatívcov  Európskom parlamente založil bývalý šéf populárneho amerického servera Breitbart organizáciu nazvanú Hnutie (The Movement).

“Odteraz strávime v Maďarsku veľa času. Keby to bolo možné, umiestnil by som sídlo Hnutia v Budapešti, ale očividne by to nebolo praktické,” povedal Bannon.

Orbán ciele Bannonove Hnutie privítal. Podľa neho nastal čas, aby niekto z USA prišiel do Európy šíriť konzervatívnj myšlienky namiesto liberálnych.

Európsky parlament v septembri schválil odporúčanie, aby Európska únia začala konanie proti Budapešti kvôli vážnemu ohrozeniu hodnôt EÚ. Teoreticky by mohlo viesť až k odobratiu hlasovacích práv Maďarsku.

Tento rok v septembri navštívil Bannon Česko a na zámku v Lánoch sa stretol s prezidentom Milošom Zemanom, ktorý podľa svojho hovorcu pri schôdzke zdôraznil, že “v súčasnej dobe je kľúčový boj proti medzinárodnému terorizmu”.