VIDEO: Explózia otriasla muničným skladom na Ukrajine. Evakuovaných 10 tisíc ľudí

Vojenským muničným skladom na severe Ukrajiny otriasla dnes nadránom explózia spojená s požiarom, kvôli čomu úrady evakuovali z okolia na desať tisíc ľudí.

Vojenským muničnom skladom na severe Ukrajiny otriasla dnes nadránom explózia spojená s požiarom, kvôli čomu úrady evakuovali z okolia na desať tisíc ľudí. V oblasti vzdialenej približne 180 kilometrov od Kyjeva je uzavretý letecký priestor a prerušená cestná aj železničná doprava. Informácie o prípadných obetiach, zranených či škodách oznámené neboli. Zatiaľ nie je jasné, či išlo o náhodu alebo úmyselný čin, uviedla agentúra Reuters.

Incident sa stal neďaleko obce Ičňa v Černihivskej oblasti východne od ukrajinskej metropoly približne v 3:30 miestneho času (2:30 SELČ).

Podľa informácií agentúry AFP došlo k explózii v skladisku číslo šesť pokrývajúcim plochu 700 hektárov. Ministerstvo obrany oznámilo, že presný rozsah výbuchu zatiaľ nebol upresnený. Uzavretý bol vzdušný priestor v okruhu 20 kilometrov.

Ukrajinská armáda, ktorá na východe krajiny bojuje so separatistami podporovanými Moskvou, má v posledných rokoch s výbuchmi muničných skladov neblahé skúsenosti.

Vlani v septembri bolo evakuovaných na 30.000 ľudí po požiari a sérii výbuchov vo vojenskej základni pri obci Kalynivka ležiacej 190 kilometrov juhozápadne od Kyjeva, kde sa podľa miestnych médií nachádza najväčší muničný sklad v krajine.