VIEME PRVÍ A VČAS: Rusko o príprave nových provokácií v Sýrii s použitím chlóru. Opäť sú v tom Biele prilby

V sýrskom ministerstve zahraničia už vedia, že “biele prilby” sa podieľali na únosoch detí za účelom vykonania chemického útoku v sýrskej provincii Idlib.

Radikálni militanti za podpory Západu  v Sýrii pripravujú ďalšie provokácie s použitím jedovatých chemických látok. Informuje o tom vyhlásenie oficiálneho predstaviteľa ruského ministerstva obrany, ktoré publikovali Kommersanty. 

“Ruské centrum pre zmierenie bojujúcich strán informuje, že 27. októbra teroristi islamskej Turkestánskej strany preniesli 20 kontajnerov s 10 litrami chlóru z Maaret-an-Nu-Numan na provokáciu. Boli vyložené v dedinách Kafr Nabel a Al-Huash, “uviedlo ruské vyhlásenie.

Podobné provokácie sa plánujú aj v iných oblastiach Sýrie, tvrdí ministerstva obrany:

“Včera obyvatelia provincie Aleppo dostali informácie o príprave ďalšej takejto akcie militantmi. Opaä su v tom  členovia organizácie “Biele prilby” s profesionálnym videozariadením.  Prišli do Azazu, Marea a Chobanbey s profesionálnym video zariadením a boli dodané nádoby s jedovatými látkami, pravdepodobne s chlórom, “povedal Igor Konašenkov.

Od miestnych obyvateľov sa ministerstvo obrany dozvedelo, že členovia “bielych prilieb” navrhli, aby sa “zúčastňovali na inscenovaných videozáznamoch výmenou za jedlo”.

Ministerstvo obrany uviedlo, že v sýrskej provincii Aleppo prišli desiatky členov bielych prilieb, aby sa pripravili na provokácie s použitím chemických zbraní. V sýrskom ministerstve zahraničia už vedia, že “biele prilby” sa podieľali na únosoch detí za účelom vykonania chemického útoku v sýrskej provincii Idlib.