Vyšetrovanie prípravy vraždy prokurátora Šufliarskeho dozoruje špeciálna prokuratúra

Obvinení mali byť najatí na vraždu prvého námestníka Petra Šufliarskeho.

Úrad špeciálnej prokuratúry dozoruje prípad údajnej prípravy vraždy prvého námestníka Generálnej prokuratúry (GP) SR Petra Šufliarskeho. Informuje portál Aktuality.

„V tejto veci vykonáva dozor Úrad špeciálnej prokuratúry, vo veci sa koná, preto v súčasnosti nebudeme poskytovať žiadne informácie, aby sme nezmarili alebo nesťažili vyšetrovanie,” uviedla v piatok pre TASR hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

Šufliarsky požiadal médiá, aby nezverejňovali informácie o údajnej príprave vraždy. „Ide o citlivé informácie. V tejto súvislosti prvý námestník generálneho prokurátora žiada médiá, aby nezverejňovali žiadne informácie o údajnej príprave úkladnej vraždy a nechali orgány činné v trestnom konaní konať,” povedala hovorkyňa GP SR Andrea Predajňová.

Minimálne dvaja z obvinených z vraždy novinára Jána Kuciaka Alena Zs. a Tomáš Sz. mali byť najatí aj na likvidáciu Šufliarskeho, napísal vo štvrtok portál Aktuality.sk. „Začaté je trestné stíhanie za vraždu v štádiu prípravy,” potvrdil zdroj portálu. Polícia informácie k prípadu neposkytuje.